ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 

Covid 19 pandemisi sürecinde siparişlerinizi en hızlı şekilde sizlere ulaştırabilmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Ancak kargo şirketlerindeki yoğunluk ve Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü çalışma koşulları çerçevesinde siparişinizin teslimat sürecinde gecikmeler yaşanabilmektedir.  Bu süreçte hoşgörünüzü rica ediyor, siparişinizi en kısa sürede teslim etmek üzere gereken hassasiyeti göstereceğimizi bilmenizi istiyoruz.

 

KARGO BİLGİLERİ VE TESLİMAT SÜRESİ

 

 Havale ve Kredi Kartı ile Alışverişlerinizde kargo ücreti Yurtiçi Kargo ile tüm Türkiye'ye 12.90 TL dir. 

 

 200 TL ve üzeri tüm siparişlerinizde kargo ücretsizdir. (Toptan alışverişler hariç)

 

• 50 TL üzeri alışverişlerinizde Kapıda Nakit Ödeme Yapabilirsiniz. Bu Hizmet için Yurtiçi Kargo + 5 TL Hizmet bedeli talep etmektedir. Kargonuzun Bedeli 12,90 + 5 = 17,90 TL ye yükselmektedir.

 

 200 TL Üzeri siparişleriniz de de kapıda ödeme yöntemi seçilmişse hizmet bedeli olan 5 TL ödenir. (12,90 TL kargo bedeli ödenmez)

 

  Kurumsal Üyeliklere ait Toptan Alışverişlerde Kargo Ücreti alıcıya aittir. Koli Büyüklüğüne göre 18- 25 TL Arası değişiklik göstermektedir. 1500 TL Üzeri Kurumsal Alışverişlerde Kargo Ücretsizdir.

 

• Kapıda Ödeme ile ürün sipariş ettiğinizde tarafınıza telefon edilerek onay alınmadan siparişiniz kargoya verilmez. ( Üç kez aranıp tafınıza ulaşılamaz ve iki gün içinde sipariş onaylanmazsa siparişiniz iptal edilir.)

 

 Tüm Ürünlerimiz depomuzda stoklu olduğundan 48 Saat içinde kargoya verilir. Hafta Sonu kargo çıkışı yapılmamaktadır. (Kampanya Dönemleri, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Yılbaşı gibi özel zamanlarda sipariş yoğunluğuna göre kargoya veriliş süresi 3-4 günü bulabilir.)

 

• Teslimat süresi siparişinizin kargoya veriliş tarihi itibariyle adresinizin Bursa 'ya uzaklığına göre 1-3 iş günü içinde gerçekleşmektedir. Mobil bölgelerde haftanın belli günleri teslimat yapılmaktadır. (Uzak İlçe, Köy, Mezra Gibi)

 

 Siparişiniz size ulaştığında teslim almadan önce mutlaka pakette bir hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Kutuda hasar olması durumunda teslimatla ilgili bir belge imzalamadan, kargo görevlisinden "Hasar Tespit Tutanağı" düzenlemesini isteyiniz ve paketi tutanakla beraber kargo görevlisine iade ediniz.

 

• Sitemizde yer alan ürünlerin stok kontrolü online hizmet ekibimiz tarafından sürekli yapılmaktadır. Siparişinizde yer alan ürünlerde anlık stok problemi yaşanıyor ve tedarik edilemiyorsa, üyelik bilgilerinizde yer alan telefon numaranızdan ulaşılarak bilgi verilir ve iadeniz hızlı şekilde istediğiniz hesaba yapılır.

 

• Siparişiniz kargo firması tarafından size teslim edilene kadar AXESUA markası güvencesi altındadır.

 

ÖNEMLİ UYARI:

 

• İlgili Yasalar Gereği Kapıda ödeme ile verilen siparişlerde sipariş alıcı tarafından teslim alınmadığında Axesua.com ürün bedeli hariç giden ve geri gelen toplam kargo ücretini müşteriden talep etme hakkına sahiptir. Aksi oluşan durumlarda ise hukuki yaptırımlar uygulama hakkını gizli tutar.