1

            Choker kolyeler 90’lı yılların en büyük modalarından biri olmuştur. Tasma kolyeler olarak da bilinen Choker kolyeler 1800’lü yıllarda balerinler tarafından, siyah kurdele şeklinde, boyunlarını daha zarif göstermek için sıkça kullanılırmıştır. Günümüzde Kendall Jenner, Rihanna, Taylor Swift ve Gigi Hadid gibi ünlü isimlerin Choker kolyeler ile kırmızı halıda yürüdüğünü görmek mümkündür.

  

Choker Kolye Modelleri Nelerdir?

             Gerçek deniz kabuğunun kullanılması ile üretilen Choker kolyeler günümüzde sokak modasında sıkça görülen modellerdir. Gerçek deniz kabuğu modelleri tamamen el işçiliği ile pirinç materyalinden üretilirler. Uzatma zincirleri ile genişletilebilir özelliktedirler, krem, parfüm, şampuan gibi kimyasallardan fazla etkilenmezler, antialerjik yapıları sayesinde alerji, kızarıklık, kaşıntı ve yara yapmazlar. Hasır ipli, komple rose kaplamalı, arası topçuklu veya tamamen gerçek deniz kabuğundan üretilme modeller mevcuttur. Ayrıca kumaştan, kurdele, dantel, tığ işlemesi, taşlı, metal zincirli, deri Choker kolye modelleri de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen seçeneklerdendir.

  

Hangi Choker Kolye Modeli Hangi Stil?

             Gerçek deniz kabuğundan üretilen modeller günlük hayatta sıkça kullanılan modellerdir. Kullanımları kolaydır ve doğa ile bütünleşmiş doğal bir hava katar. Kumaş kurdele Choker kolyeler her zaman zarif ve nostaljik bir görünüm sunmaktadır. Dantel ya da tığ işlemeli Choker kolyeler bohem bir stil yaratmak isteyenlerin tercihidir. Büyük bir taşa sahip Choker kolyeler sofistike bir tarz isteyenlerin tercihidir. Metal zincirli Choker modelleri klasik stilin tamamlayıcısıdır. Deri Choker kolyeler ise daha sert ve maskülen bir stil yaratmak isteyenlerin bir numaralı aksesuarıdır.

  

Choker Kolye Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

            Choker kolyeler boynu daha uzun göstermek için ideal modellerdir. Choker kolye ile tamamlanmak istenen kazak, bluz ya da gömlek tercihinde yaka kısmı çok önemlidir. Bu nedenle boyun kısmı açık olan yakaları tercih etmekte fayda vardır.

  

Saçımı Nasıl Yapmalıyım?

             Choker kolye ile vurguyu boyna yapmakta fayda vardır. Bu nedenle balerinler gibi bir topuz ya da sıkı bir atkuyruğu ile stilinizi mükemmel bir şekilde tamamlamak mümkündür. Gece kullanılacaksa ise ıslak saç görünümü ile birlikte kullanılacak taşlı Choker kolye, göz alıcı bir kombinasyon sağlayacaktır.

  

Choker Kolye Fiyatları Nasıldır?

             Choker kolye fiyatları kolyenin üretildiği malzemeden ve işçiliğinden kaynaklanan farklılıklara sahiptir. El işçiliği ile üretilen modeller her zaman daha ilgi çekici, değerli ve pahalı olabilmektedir. Choker kolye fiyatları hakkında bilgi almak, modelleri incelemek için https://www.axesua.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.